GYŐRIEK, KÉSZÍTSÉTEK A BANKKÁRTYÁTOKAT! Szeptembertől nagyot változik az online fizetés
2019. július 29. írta: BoldiG

GYŐRIEK, KÉSZÍTSÉTEK A BANKKÁRTYÁTOKAT! Szeptembertől nagyot változik az online fizetés

bankkartya-1024x682.jpg

Magyarországon ma már 10-ből 9-en rendszeresen rendelnek az interneten – derül ki az OTP megbízásából készített felmérésből. Nem meglepő módon, a 40 év alatti, nagyobb városokban élők vásárolnak a leggyakrabban így, de a 60 év felettiek egynegyede is legalább havonta egyszer helyez árut virtuális kosárba. 

Ez azonban nem jelenti azt, hogy a fizetés is online módon zajlanak, a többség az utánvétes fizetést, ezen belül is a készpénzes utánvétet választja, a megkérdezettek 24 százaléka fizet csupán online bankkártyával. Sok helyen forintosítható előnnyel is jár az online tranzakció, egyes kereskedők ugyanis többletköltséget számítanak fel utánvét esetén. 

Annak ellenére, hogy legnagyobb arányban a 18-29 éves korosztály fizet online, mégis ők vigyáznak a legkevésbé kártyaadataikra, kevesebb, mint 20%-uk. Az online kártyás fizetést választók 90 százaléka tudja, hogy az online fizetési oldalakon nem kell megadni a PIN kódot. 76 százalékuk kerüli, hogy a kereskedői weboldal elmentse a kártyaadataikat. 

Az Európai Unió PSD2 irányelve alapján 2019. szeptember 14-től biztosítani kell az erős ügyfél-hitelesítést az online fizetési műveletek során, vagyis azt a szolgáltatást, hogy egy SMS-ben kapott, véletlenszerűen generált, egyszeri biztonsági kódot is meg kell adni a fizetés jóváhagyásához, ha az adott kereskedő is támogatja a szolgáltatást. 

A bankoknál a biztonság, a virtuális limit beállításával növelhető, amivel az ügyfél megadhatja, hogy naponta mekkora összeget fordíthat online vásárlásra. Korlátozható a külföldi használat, így megszabható, hogy hol használható a bankkártya: csak Magyarországon, csak Magyarországon és Európában vagy az egész világon. Ez a korlátozás természetesen csak azokra a tranzakciókra vonatkozik, amelyeknél a kártya vagy a kártyaadatokat tartalmazó eszköz (például mobiltelefon) fizikailag is jelen van.

(azenpenzem)

 

Itt léphetsz be a Boldogulj Győrben Facebook csoportba, vagy írj nekünk, ha láttál vagy hallottál valamit: a boldoguljgyorben@gmail.com címre.

Követed már a Boldogulj Győrben oldalunkat Facebookon? Nem? ITT most megteheted. Ingyen jutunk el hozzád, de nem ingyen készülünk, kérünk, támogasd portálunkat! Köszönjük!

A bejegyzés trackback címe:

https://boldoguljgyorben.blog.hu/api/trackback/id/tr9614984964

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása